Шампионът Порто не успя да спечели пети пореден мач в първенството и направи равенство 0:0 като гост на непретенциозния Фейренсе. “Драконите” имат 13 точки, с колкото вече е и вторият Бенфика. “Орлите” спечелиха с 4:1 срещу Академика Коимбра. Две попадения за успеха реализира Нолито, а останалите голове бяха дело на Бруно Сезар и Пабло Аймар. Бруно Сезар откри в 26-ата минута, след като се възползва от пас на Хавиер Савиола. Нападателят на гостите Данило изравни в 40-ата, но Нолито направи 2:1 в 42-ата минута. Аймар реализира за 3:1, а отново Нолито оформи крайното 4:1 в добавеното време.

Спортинг (Лисабон) с Валери Божинов гостува днес на Рио Аве и при победа или равенство ще се измъкне от 10-ото място./БЛИЦ