Порто спечели купата на Португалия след категорична победа на финала над Витория Гимараеш с 6:2. С хеттрик за "драконите" се отличи колумбиецът Хамес Родригес. Това е четвърти трофей за Порто този сезон. Преди това "драконите" спечелиха суперкупата на страната, титлата в първенството и турнира Лига Европа. В дебютния си сезон 33-годишният старши треньор на Порто Андре Вияш-Боаш успя да изравни постижението от сезон 1987/88, когато тимът също спечели четири трофея.

Хамес Родригес откри резултата за Порто в 3-ата минута на Националния стадион в Лисабон, а Витория изравни след автогол на Перейра 20-ата минута. Двата отбора си размениха по един бърз гол между 21-ата и 23-ата минути, като Варела даде преднина за Порто, а Силва отново възстанови равенството за 2:2. До края на мача Порто бе пълен господар и демонстрира по-високата си класа, като до почивката вече водеше с 5:2 след голове на Роландо, Хълк и Родригес. В 73-ата минута 19-годишният колумбиец Хамес Родригес оформи своя хеттрик за крайното 6:2 за "драконите"./БЛИЦ