Страхотната серия на Порто от 55 мача без загуба в Лига Сагреш приключи. “Драконите” паднаха от непретенциозния и намиращ се на 9-о място в класирането Жил Висенте с 1:3 в мач от 17-ия кръг на шампионата. Това е първа загуба на Порто от 28 февруари 2010 година. От тогава почти две години отборът не беше губил в първенството и направи серия от 55 мача без поражение. Последната загуба е от Спортинг с 0:2. Порто не успя да подобри рекорда на Бенфика от 56 поредни срещи без поражение в периода 1976-1978 година.

Клаудио изведе домакините от Жил Висенте напред в резултата в 14-ата минута. В края на полувремето отново той покачи на 2:0 от дузпа. В 52-ата минута Куня направи 3:0 пред невярващия поглед на фенове и футболистите на гостите, които се представяха трагично. Все пак в края на двубоя Варела върна един гол за Порто, но той се оказа почетен и единствен.

В класирането начело е Бенфика с 45 точки, Порто има 40, следват Брага с 34 и Спортинг с 32./БЛИЦ