Порто победи Бенфика като гост на "Луш" в Лисабон с 2:1 в голямото дерби на португалския футбол. Успехът е изненадващ, след като Бенфика имаше осем поредни успеха, а и Порто не се намира в кой знае каква форма този сезон. След победата обаче "драконите" са на трето място с 49 точки, на три от лидерите Бенфика и Спортинг, който има мач по-малко (днес гостува на Насионал).

Костас Митроглу откри резултата за Бенфика в 18-ата минута след чудесна асистенция на халфа Ренато Санчес. Само 10 минути по-късно Ектор Ерера изравни с плътен шут извън наказателното поле. Пълният обрат стана в 65-ата минута, когато Абубакар се промъкна в наказателното поле след продължителна атака на гостите и прати топката в мрежата./БЛИЦ СПОРТ

Резултати, програма и класиране в Португалия - ТУК !!!