Порто стана шампион на Португалия пет кръга преди края на сезона. Това е 25-ата титла в историята на “драконите” и те я спечелиха на стадиона на големия си съперник Бенфика след победа с 2:1. Така Порто събра 71 точки и остави на 16 зад себе си „орлите“.Тимът на Андре Виаш Боаш е с 23 победи и две ремита от 25 мача.

Бенфика е рекордьор по титли в Португалия с 32. В последните 20 години балансът е категорично в полза на “драконите” 14 срещу 4 трофея.

В 9-ата минута Фреди Гуарин смълча „Луш“, а осем по-късно Хавиер Савиола изравни от дузпа. След още девет бе отсъдена дузпа и за Порто, а звездата Хълк направи 1:2. Въпреки опитите си след почивката и влизането в игра на Оскар Кардосо, домакините не успяха поне да избегнат срама съперникът им да триумфира в дома им.

Мачът ще се запомни с 11-те жълти и два червени картона. Кардосо и Отаменди бяха изгонените./БЛИЦ