Шампионът и победител в Лига Европа Порто спечели Суперкупата на Португалия. На финала “драконите” победиха финалиста от Купата на Португалия Витория Гимараеш с 2:0. Порто взе и Купата в края на сезона затова сега се изправи срещу финалиста за трофея. И двата гола отбеляза защитникът Роландо. Това е първи трофей за "драконите" при новия им треньор Витор Перейра, който пое отбора това лято, след като Андре Вияш-Боаш премина в Челси. Порто печели за трети пореден път и за рекорден 18-и Суперкупата на Португалия.

Роландо откри резултата още в третата минута след прекрасно центриране на Хълк. Витория Гимараеш изравни в 32-ата минута, когато Марсело Тоскано засече топката в мрежата с глава след ъглов удар, изпълнен от Таргино. Само 8 минути след това обаче Порто отново поведе в резултата, а автор на попадението отново бе Роландо - този път с удар отблизо след фаул, изпълнен от Хълк. На 26 август Порто излиза в двубой за Суперкупата на Европа срещу победителя в Шампионската лига Барселона./БЛИЦ