Шампионът на Португалия и победител в Лига Европа Порто започна с победа защитата на титлата си в местното първенство, след като в среща от първия кръг на Лига Сагреш победи като гост Витория Гимараеш с 1:0.

Само преди седмица двата тима се срещнаха съвсем наскоро в мача за Суперкупата на Португалия, като Порто надделя с 2:1. През май "драконите" разгромиха с 6:2 същия съперник и на финала за Купата на Португалия.

Сега победното попадение за „драконите” падна в последната минута на първата част от дузпа, а него автор стана Хълк. Така още след първия кръг Порто си спечели леко психологическо предимство пред основните си конкуренти за титлата - лисабонските Бенфика и Спортинг, които стартираха с равенства. В Спортинг от този сезон играе българският нападател Валери Божинов.

Витория Гимараеш - Порто 0:1
0:1 Хълк (45-дузпа)