Португалия и Гърция не успяха да се победят и завършиха 0:0 в контрола, която се игра в Оейраш и бе част от подготовката им за световното първенство в Бразилия от 12 юни до 13 юли.

Домакините бяха без контузената си звезда Кристиано Роналдо, който изгледа мача от пейката. Всички в Португалия се надяват той да оздравее навреме за мачовете на Световното.

Гърците залагаха предимно на дефанзивни действия и рядко поглеждаха към вратата на съперника. В края на първото полувреме защитникът на Борусия (Дортмунд) Сократис Папастатопулос се контузи и беше заменен от Вангелис Морас.

Нани бе най-опасен за домакините, но така и не успя да преодолее вратаря Карнезис. Пет минути преди края резервата Фетфацидис отне топката от защитник и проби в наказателното поле на португалците, но Бето отрази удара му. В самия край Коща центрира и топката кацна върху напречната греда, но излезе в аут и мачът приключи без голове.

Португалия – Гърция 0:0

Португалия: Едуардо (46 – Бето), Рикардо Коща, Бруно Алвеш, Жоао Перейра, Нани (83 – Рафа Силва), Мигел Велосо, Андре Алмейда, Вилиам (89 – Нето), Елдер Пощига, Силвестре Варела (70 – Виериня), Едер (65 – Рубен Аморим)

Гърция: Карнезис, Холебас, Торосидис, Папастатопулос (44 – Морас), Манолас (71 – Винтра), Кацуранис, Циолис (46 – Карагунис), Маниатис, Самарас (86 – Христодопулос), Митроглу (63 – Гекас), Салпингидис (63 – Фетфацидис)