Португалия постигна едва втора победа от началото на световните квалификации в зона Европа, след като стигна до измъчен успех с 2:1 при гостуването на Албания. Нападателят на Вердер Бремен Уго Алмейда откри резултата в 27-ата минута, но Богдани изравни за домакините само минута по-късно. Така считаният предварително за фаворит в група 1 отбор на Португалия беше само на секунди от това окончателно да се прости с надеждите си да играе на Мoндиал 2010. Иберийците обаче се измъкнаха с немалка доза късмет жизненоважни три точки, след като в победата дойде едва в 93-ата минута, когато се разписа защитникът Бруно Алвеш.

Дори и след тази победа ситуацията в групата не е особено благоприятна за Португалия. Отборът е на трето място с актив от 9 точки, а вторият Унгария има 13. Далеч пред останалите с 16 точки лидер е Дания. Албания и Швеция са без шансове с по 6 точки. /БЛИЦ