Португалия победи Белгия с 2:1 в контролна среща на стадион „Магаляеш Песоа” в Лейрия, където преди няколко дни загуби от България (0:1) за ужас на феновете си.

Този път иберийците се реваншираха на привържениците си и в 20-ата минута поведоха с гол на халфа на Фенербахче Луиш Нани, възпозлвал се от асистенция на Андре Гомеш.

В 40-ата минута голямата звезда на Реал (Мадрид) Кристиано Роналдо бе изведен от Жоао Марио и нямаше срещу себе си Владо Стоянов, а вратаря на Челси Тибо Куртоа, преодолявайки го за 2:0.

След почивката в 62-ата минута следеният от редица грандове в Европа нападател на Евертън Ромелу Лукаку намали на 2:1 и върна интригата в мача. До края отборите обаче не си вкараха други попадения и португалците записаха престижна победа.