Португалия победи Турция с 3:1 в Порто в бараж за класиране на Мондиала в Катар през 2022 година и във вторник ще се изправи срещу Северна Македония в директен спор за място на Световното.

Домакините започнаха двубоя с куп проблеми заради контузени и наказани играчи, но въпреки това бяха по-активният отбор в първите минути.

Португалците поведоха в 15-ата минута, в което Отавио се възползва от отбита топката в гредата и се разписа за 1:0.

Турция отвърна с две добри възможности, при които вратарят на Португалия спря опасен удар на Ченгиз Юндер в 21-ата минута, а шест по-късно се справи и с такъв на Оркун Кьокджю след разбъркване в наказателното поле.

Минути преди края на първата част Диого Жота удвои резултата след удар с глава (2:0), а малко след това Кристиано Роналдо опита ефектен удар със задна ножица, но не сполучи.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Португалия имаше възможност за трети гол в началото на втората част след удар на Бруно Фернандеш, който обаче не насочи топката добре и Чакър улови.

Турция върна интригата в двубоя в 66-ата минута, когато ветеранът Бурак Йълмаз стреля отблизо и направи вратаря безпомощен (2:1).

Четвърт час преди края Португалия опита да реши всичко с трети гол, но ударът на Отавио с глава премина покрай вратата.

Шест минути преди края Турция получи дузпа, но Бурак Йълмаз стреля високо над вратата.

В последната минута на редовното време бледият в тази среща Кристиано Роналдо можеше да вкара, след като получи топката след отбит удар на Жоао Феликс, но не успя да я насочи добре и отбраната на Турция се справи.

Матеуш Нунеш реши всичко в мача в 93-ата минута с гол за 3:1, а минута след това Кристиано Роналдо удари греда.

ПОРТУГАЛИЯ - ТУРЦИЯ 3:1
1:0 Отавио (15'), 2:0 Диого Жота (42'), 2:1 Бурак Йълмаз (66'), 3:1 Матеуш Нунеш (90+3)

Portugal Football Association & Portugal National Football Team Logo Free  Vector DownloadПОРТУГАЛИЯ: 22. Диого Коща, 20. Диого Далот, 13. Данило, 3. Жозе Фонте, 5. Рафаел Герейро (89   2. Нуно Мендеш), 8. Жоао Моутиньо  (89  18. Матеуш Нунеш ), 11. Бруно Фернандеш (80 14. Уилям Карвальо) , 10. Бернардо Силва, 16. Отавио  (89  15. Рафаел Леао), 19. Диого Жота   (71' 23. Жоао Феликс), 7. Кристиано Роналдо /к/
Резерви: 1. Руи Патрисио, 12. Жозе Са,, 3. Тиаго Джало, 4. Витиня, 9. Андре Силва, , , 17. Гонсало Гедеш, , 21. Седрик,
Селекционер: Фернандо Сантош

Turkish Football Federation - WikipediaТУРЦИЯ: 23. Оурджан Чакър, 15. Озан Кабак, 3. Мерих Демирал , 4. Чаалар Союнджу, 13. Беркан Кутлу (90   9. Сердар Дурсун), 2. Зеки Челик  (80 11. Юсуз Язъджъ) , 21. Керем Актюроолу (66  , 19. Оркун Кьокчу (80  8. Дорукан Токьоз ), 10. Хакан Чалханоолу , 7. Дженгиз Юндер, 17. Бурак Йълмаз /к/
Резерви: 1. Синан Болат, 12. Алтай Байъндър, 5. Сердард Азиз, 6. Мерт Мюлдюр, ,,, 14. Тайлан Анталайлъ, 16. Енес Юнал, 18. Джанер Еркин, 20. Абдюлкадир Йомюр, 22. Каан Айхан
Селекционер: Щефан Кунц

Главен съдия: Даниел Зиберт (Германия)
Стадион: "Ещадио до Драгао", Порто
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия