Португалия победи Азербайджан с 3:0 като гост и си върна първото място в квалификационна група А за Мондиал 2022. Селекцията на Фернандо Сантош трябваше да се справя без звездата Кристиано Роналдо, но показа зъби в атака.

Азерите удържаха своя опонент до 26-ата минута, когато падна и първия гол за фаворита. Тогава се разписа Андре Силва след асистенция на Бруно Фернандеш. Пет минути по-късно мрежата на Магомедалиев намери и Андре Силва.

Четвърт час преди края Диого Жота също записа името си сред голмайсторите, след като засече отблизо с глава чудесно центриране на Жоао Кансело.

"Мореплавателите" са на първото място с 13 точки от 5 мача, следва Сърбия с 10 от 4, Люксембург е на третата позиция с 6, следват Република Ирландия с 1 от 4 мача и Азербайджан със същия актив, но от 5 двубоя.

На 12 октомври Португалия приема на свой терен приятната изненада Люксембург. Азербайджан домакинства на Република Ирландия.

АЗЕРБАЙДЖАН: 1. Махамадалиев, 3. Салахли (Садихов), 4.Хагверди , 14. Бадалов, 19. Халилзада (Горбани ), 2. Гараев (Нуриев), 8. Махмудов, 13. Хусейнов, 20. Озобич (Мустафаев), 7. Алескеров . 10. Емрели (Байрамов)

Portuguese Football Federation - WikipediaПОРТУГАЛИЯ: 1. Патрисио, 5. Герейро (Н. Мендеш ), 4.Диаш, 3.Пепе, 20.Кансело, 6.Палиня  (Невеш), 8.Моутиньо (Отавио), 21. Д. Жота (Жоао Марио), 11.Бруно Фернандеш, 10. Б. Силва  (Гедеш), 9. А. Силва