Португалия е новият световен шампион по плажен футбол. Сънародниците на Кристиано Роналдо спечелиха трофея за пръв път в своята история, като на финала надиграха Таити с 5:3. Така домакините на първенството зарадваха своите фенове, които бяха дошли да ги приветстват на плажа в Ешпиньо.

Срещата се разви повече от добре за португалците, които набързо поведоха с 3:0 след голове на Маджер в 1-ата, Белхиор в 7-ата и Коимбра в 17-ата минута. Лабасте и Куее върнаха две попадения за Таити в 17-ата и 19-ата минута, но в 21-ата Португалия възстанови преднината си от два гола след точен удар на Ново.

До края двата тима си размениха по още едно попадение, като отново Куее бе точен за Таити в 25-ата минута, а Алан успокои домакините, вкарвайки за крайното 5:3 в 36-ата минута.