Кипър загуби очаквано от Португалия с 0:4 в среща от Група "Н" на евроквалификаците. Домакините играха с 10 човека от 35-ата минута, когато Добрашинович бе изгонен от игра и след това за иберийците бе детска игра да стигнат до успеха в мача.

Кристиано Роналдо откри резултата в 35-ата минута, когато реализира дузпа за фаул на Синиша Добрашинович, за който играчът получи втори жълт картон. След почивката кипърците допуснаха още три гола в своята врата. В 83-ата минута отново Роналдо направи 0:2, само минута по-късно Уго Алмейда увеличи на 0:3, а в добавеното време Дани оформи крайното 0:4.

Тази победа върна Португалия на първата позиция в класилането в групата, с равни точки - по 13 с втория Норвегия. Кипър пък остава на предпоследното 4-то място с 2 точки.

Кипър - Португалия 0:4
0:1 Кристиано Роналдо (35), Кристиано Роналдо (82), 0:3 Уго Алмейда (84), 0:4 Дани (90+2)