Португалия взе минимален аванс в баражите за класиране на Мондиал 2010, след като победи Босна и Херцеговина с 1:0 след гол на Бруно Алвеш.

Домакините откриха резултата в 33-ата минута с попадение с глава на бранителя на Порто Бруно Алвеш, който по време на квалификациите бе вкарал важен победен гол срещу Албания.

В добавеното време на първото време Сенияд Ибричич нямаше шанс, след като ударът му с глава срещна гредата.  В 61-ата минута Португалия пропусна шанс за второ попадение, когато Лиедсон не успя да оползотвори центриране на Деко.

Десет минути преди края Ведад Ибишевич бе спрян от излизането на вратаря Едуардо, който предотврати опасност пред вратата си. В последната минута Един Джеко с глава прати топката в гредата, а при добавката Златан Муслимович от воле нацели страничния стълб./БЛИЦ