Габон и Португалия завършиха наравно – 2:2, в контрола. Мачът на култовия стадион “Омар Бонго Ондимба” в Либревил бе доста съмнителен по две причини – или домакините са вдигнали класата си доста само в рамките на няколко месеца, или португалците им “пуснаха”, за да не развалят кефа на десетките хиляди по трибуните. Вярно, че гостите бяха лишени от своята най-голяма звезда
– Кристиано Роналдо, но да не можеш да биеш съперник, чиято най-престижна победа в последната година е над Мароко...

Любопитно е, че и двата гола на Габон паднаха от дузпи. В 33-ата минута Леви Мадинда откри, а секунди по-късно, сякаш по сценарий Португалия. Точен за 1:1 бе Пици отново от дузпа. В 60-ата минута Уго Алмейда се разписа след пас на Силвестре Варела за 1:2. И изравнителното попадение дойде по сценария отпреди почивката и пак от...дузпа. Андре Бийого-Поко фиксира крайното 2:2. Преди време за един скандален мач с участието на националния отбор на България (срещу Естония – б.р.) се вдигна вой до небесата. Тогава съдията даде 4 дузпи, и докара резултата до удобното 2:2. Сега обаче е съмнително дали ще се задействат разследващите органи и ФИФА.