ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 1 И СПЕЧЕЛИ НАГРАДИ ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Португалия победи Словакия с 3:2 в среща от група J на европейските квалификации и се класира за футболния форум в Германия догодина.

Мачът бе специален за звездата на домакините Кристиано Роналдо, който преди началото  му получи плакет за мач №200 с екипа на националния отбор (при победата с 1:0 над Исландия през юни).

Звездата е абсолютен рекордьор по този показател, като зад него се нареждат Бадер Ал Мутава от Кувейт (196 мача), Со Чин Ан от Малайзия (195), Ахмед Хасан от Египет (184) и Ахмед Мубарак от Оман (183).

Португалия стартира вихрено мача на „Ещадио до Драгао“. В 18-ата минута домакините излязоха напред в резултата Бруно Фернандеш намери Гонзало Рамош на стрелкова позиция и той се разписа за 1:0. Половин час след началото Португалия получи правото да изпълни дузпа. Очаквано зад топката застана Кристиано Роналдо, който се разписа за 2:0.

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

В 69-ата минута Словакия успя да намали изоставането си. Ханцко беше точен, но три минути по-късно Фернандеш комбинира с Кристиано. Суперзвездата на Ал Насър удвои головата си сметка за 3:1.

Десет минути преди изтичането на редовното време Лоботка отново намали изоставането на словаците за крайното 3:2.

След седмия си успех Португалия е лидер в групата с актив от 21 точки и голова разлика 27:2.

Словаците продължават битката си за втората позиция, която към момента заемат с 13 точки, но зад тях са Люксембург и Босна и Херцеговина.

ПОРТУГАЛИЯ - СЛОВАКИЯ 3:2
1:0 Гонсало Рамош 18`, 2:0 Кристиано Роналдо 29` (д), 2:1 Давид Ханчко 69`, 3:1 Кристиано Роналдо 72`, 3:2 Станислав Лоботка 80`