Кристиано Роналдо вкара два гола за Португалия при победата с 6:2 над Босна и Херцегодина и по този начин тимът му се класира за европейското първенство в Полша и Украйна.

След нулевото равенство в първия мач, напрежението бе върху “селесао даш киняш”, но Роналдо успокои феновете с попадението си в осмата минута след изпълнение на пряк свободен удар.

Нани удвои аванса на домакините с мощен удар в 24-ата минута. Попадение на Звиездан Мисимович от дузпа в 40-ата минута съхрани надеждите на босненците.

В 53-ата минута Роналдо премина през защитата на гостите за второто си попадание, а минута по-късно Сенад Лулич бе изгонен и остави тима си с човек по-малко.

Въпреки това Емир Спахич върна едно попадение в 66-ата минута. В последните 20 минути на мача Елдер Пощига също наниза два гола за Португалия, а Мигел Велосо също се разписа./БЛИЦ

Португалия – Босна и Херцеговина 6:2
1:0 Кристиано Роналдо (8), 2:0 Нани (24), 2:1 Звиездан Мисимович (41-дузпа), 3:1 Кристиано Роналдо (53), 3:2 Харис Медунянин (65), 4:2 Елдер Пощига (72), 5:2 Мигел Велосо (80), 6:2 Елдер Пощига (82)
(в първия мач 0:0)

Португалия: 12.Руи Патрисио, 11.Жоао Перейра, 2.Бруно Алвеш, 3.Пепе, 5.Фабио Коентрао, 4.Мигел Велосо, 16.Раул Мейрелеш (64-15.Рубен Микаел), 8.Жоао Моутиньо, 17.Нани (83-19.Рикардо Куаресма), 23.Елдер Пощига (84-20.Карлош Мартинш), 7.Кристиано Роналдо

Босна и Херцеговина: 12.Асмир Бегович, 20.Аднан Захович, 15.Санел Яхич, 4.Емир Спахич, 3.Саша Папац, 6.Елвир Рахимич (56-21.Дарко Малетич), 10.Звиездан Мисимович, 18.Харис Медунянин, 8.Миралем Пянич (65-2.Мухамед Бешич), 11.Един Джеко, 16.Сенад Лукич