Португалия победи Финландия с 4:2 в контролна среща в Лисабон, макар да игра без голямата си звезда Кристиано Роналдо.

"Мореплавателите" поведоха с 3:0 с головете на Рубен Диаш, Диого Жота и Бруно Фернандеш, след което позволиха на съперника да върне интригата.

Скандинавците намалиха изоставането си до само един гол. Теему Пуки наниза две попадения, но силите на Финландия не стигнаха за нещо повече. Пет минути преди изтичането на редовното време Бруно Фернандеш сложи точка на спора с четвърти гол.

Преди Евро 2024 Португалия има още две контроли – срещу Хърватия на 8 юни и срещу Ирландия на 11 юни. Финландия не е сред участниците на шампионата на стария континент. Тимът все пак ще премери сили с Шотландия в Глазгоу следващия вторник.