Амкар победи ЦСКА (Москва) с 1:0 в мач от 23 кръг на руската Премиер лига. По този начин „армейците“ са застрашени от възможността да пропуснат участие в Шампионската лига през следващия сезон.

Единствено Петър Занев от Амкар взе участие в българските футболисти. Георги Пеев остана резерва за домакините от Перм, а Захари Сираков беше извън групата. ЦСКА (Москва) беше без Георги Миланов, който е контузен.

Резервата Игор Киреев вкара победния гол за Амкар в 59-ата минута, а малко след почивката негов гол беше отменен заради засада.

Това е трета поредна загуба за ЦСКА (Москва), който вече изостава на 12 точки от лидера Зенит и на четири от втория Краснодар. Динамо (Москва) е четвърти само точка зад „армейците“. Амкар спря серията си от три поредни загуби и общо шест мача без победа, но остава на последното място със 17 точки.