Опашкарят Айнтрахт (Браунщвайг) шокира Байер (Леверкузен), побеждавайки го като гост с 1:0 в среща от 11-ия кръг на германската Бундеслига. Сгъстената отбрана на „лъвовете” от Брауншвайг не се пропука през целия мач и Щефан Кислинг и компания така и не успяха да се разпишат. Единственото и победно попадение за домакините пък отбеляза конгоанецът Доминик Кумбела (81). В добавеното време Ларс Бендер от гостите получи втори жълт и съответно червен картон. След успеха си Айнтрахт (Брауншвайг) остава на последното 18-о място, но вече със 7 точки. „Аспирините” са трети с 25 пункта, но вече с 4 по-малко от лидера Байерн с 3 по-малко от втория Дортмунд.

Шалке 04 срази като гост Херта с 2:0 в Берлин и се изкачи на пето място във временното класиране със 17 точки. Головете за „миньорите” Адам Салай (26) и Юлиан Дракслер (90+4). „Старата дама” от Берлин е на шеста позиция с 15 точки.

Фрайбург пък записа първа победа от началото на сезона, след като разби като гост Нюрнберг с 3:0. Головете за успеха на брайзгауци вкараха Феликс Клаус (57), резервата Владимир Дарида (79) и Адмир Мехмеди (88). В 69-ата минута гостите останаха и с човек по-малко на терена, след като Зорг получи втори жълт и съответно червен картон. След успеха си Фрайбург е на 16-о място с 8 точки. Нюрнберг е на 17-а позиция със 7 пункта.

Хамбургер загуби у дома от Борусия (Мьонхенгладбах) с 0;2. Попаденията за победата на „жребците” вкара Макс Крузе (23, 63). С успеха си Борусия събра 19 точки остава на четвърто място във временното класиране. „Червените шорти” пък са на 12-а позиция с 12 пункта.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 11 КРЪГ
01.11.13
21:30 ч.
Борусия (Дортмунд) - Щутгарт 6:1
0:1 Карим Хагуи (13), 1:1 Сократис Папастапулос (19), 2:1 Марко Ройс (22), 3:1 Роберт Левандовски (54), 4:1 Роберт Левандовски (56), 5:1 Роберт Левандовски (72), 6:1 Пиер-Емерик Обамеянг (81)
02.11.13
16:30 ч.
Нюрнберг - Фрайбург 0:3
0:1 Феликс Клаус (57), 0:2 Владимир Дарида (79), 0:3 Адмир Мехмеди (88)
02.11.13
16:30 ч.
Хофенхайм - Байерн (Мюнхен) 1:2
1:0 Никлас Зюле (34), 1:1 Марио Манджукич (39), 1:2 Томас Мюлер (75)
Херта - Шалке 04 0:2
0:1 Адам Салай (26), 0:2 Юлиан Дракслер (90+4)
02.11.13
16:30 ч.
Хамбургер - Борусия (Мьонхенгладбах) 0:2
0:1 Макс Крузе (23, 0:2 Макс Крузе (63)
02.11.13
19:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) - Волфсбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 20 мача, 3 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 7 равенства, 10 победи за Волфсбург