Опашкарят Дармщад спря серия от 3 загуби и победи гостуващия Майнц 05 с 2:1 в среща от 24-ия кръг на германската Бундеслига.

С ранни попадения на турчина Айтак Сулу (5) след асистенция на Марио Вранчич и Сидни Сам (12-дузпа) „лилиите” стигнаха до трите точки. В последните секунди на първата част Робин Куайсон (45+3) намали на 2:1, но гостите не успяха да стигнат до точката.

И двата тима завършиха мача в намалени състави, след като първо босненецът Вранчич от домакините бе изгонен в 59-ата минута след втори жълт и съответно червен картон, а в 89-ата минута съдбата му последва и Щефан Бел от гостите.

След успеха си Дармщад остава последен с 15 точки и на 11 от спасителната 15-а позиция. Майнц 05 е 11-и с 29 точки.