Последният в Италия Сиена поднесе изненада в 23-ия кръг на Серия "А", побеждавайки с 3:1 у дома отбора на Интер. С успеха "зебрите" вече не са на дъното, на което вече е Палермо.

Двата отбора обаче са с еднакъв актив - по 17 точки. "Нерадзурите" от своя страна пропуснаха чудесна възможност да се изравнят с третия Лацио, който вече има три точки повече - 43, след загубата с 2:3 от Дженоа.

Домакините откриха резултата в 21-ата минута чрез Емегара. Веднага след това обаче Антонио Касано изравни, но Сиена отново поведе в 25-ата след точен изстрел на Сесту.

Малко след началото на втората част домакините покачиха на 3:1. Росина се разписа от дузпа, заради която Кристиан Киву от Интер беше изгонен.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 23 КРЪГ
01.02.13
21:45 ч.
Рома – Каляри 2:4
0:1 Раджа Наинголан (3), 1:1 Франческо Тоти (35), 1:2 Мауро Гойкоечея (46-авт.), 1:3 Марко Сау (53), 1:4 Франческо Писано (71), 2:4 Маркиньо (90+3)
02.02.13
19:00 ч.
Торино – Сампдория 0:0
02.02.13
21:45 ч.
Наполи – Катания 2:0
1:0 Марек Хамшик (31), 2:0 Паоло Канаваро (44)
03.02.13
13:30 ч.
Киево – Ювентус 1:2
0:1 Матри (10), 0:2 Лихтщайнер (42), 1:2 Тереау (52)
03.02.13
16:00 ч.
Палермо – Аталанта 1:2
0:1 Кармона (54), 0:2 Денис (71), 1:2 Нелсон (83)
03.02.13
16:00 ч.
Пескара – Болоня 2:3
1:0 Вайс (30-д), 1:1 Диаманти (34-д), 2:0 Д'Агостино (45-д), 2:2 Джилардино (50), 2:3 Коне (66)
03.02.13
16:00 ч.
Сиена – Интер 3:1
1:0 Емегара (21), 2:0 Касано (22), 2:1 Сесту (25), 3:1 Росина (55-д)
03.02.13
16:00 ч.
Дженоа – Лацио 3:2
1:0 Бориело (16), 2:0 Бертолачи (22), 2:1 Флокари (58), 2:2 Маури (78-д), 3:2 Ригони (90)

Заб.:
Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ -
ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК