Последният в третото ниво на английския футбол Йоувил Таун поизпоти футболистите на Манчестър Юнайтед, но загуби с 0:2 на свой терен и „червените дяволи” се класираха за четвъртия кръг на турнира за Купата на Англия – ФА Къп.

Мениджърът на гостите Луис ван Гаал дебютира в тази надпревара и не пожела да рискува със състава си, залагайки на почти всичките си титуляри. Атаката на "червените дяволи" се водеше от Уейн Рууни и Радамел Фалкао, а младият Дани Уилсън отново получи шанс за изява.

Домакините играеха изключително стабилно в защита и нулевото равенство бе променено едва в 65-ата минута, когато испанският халф Андер Ерера отбеляза страхотен гол от границата на наказателното поле, засичайки топката от воле, след като тя се отклони в тялото на бранител на Йоувил Таун.

В последната 90-а минута аржентинската звезда Анхел ди Мария бе изведен зад защитата на домакините от Уейн Рууни и с технично изпълнение преодоля Джед Стиър за крайното 0:2.

Така рекордьорът по отличия в най-стария футболен клубен турнир в Англия продължи в следващия кръг.

Йоувил Таун - Манчестър Юнайтед 0:2
0:1 Андер Ерера (65), 0:2 Анхел ди Мария (90)