Българският нападател Андрей Гълъбинов вкара гол за Авелино при победата с 2:0 над Бреша като гост в мач от 13 кръг на Серия “Б”.

24-годишният Гълъбинов, който е собственост на елитния Ливорно, откри резултата в 29-ата минута. Това е шестият му гол от началото на сезона в италианската втора дивизия.

Луиджи Касталдо подпечата победата на гостите с попадението си в последната минута на мача.

Успехът означава, че Авелино събра 24 точки и заема четвърто място в класирането. Със същия актив са вторият Емполи и третият Палермо. Лидер е Виртус Ланчано с 26.

Андрей Гълъбинов е син на бившия волейболен национал Асен Гълъбинов. Баща на майка му Полина, бивша волейболистка, е Йордан Филипов – легендарен вратар на ЦСКА и националния отбор.