Баланс: 1 мач, 1 победа за Олимпик (Лион), г.р. 1:3

Шампионска лига: Бордо (0 пъти); Олимпик Лион (0 пъти)
КЕШ: Бордо (1 път); Олимпик Лион (0 пъти)
Всички евротурнири: Бордо (3 пъти); Олимпик Лион (1 път)

Бордо: 9 мача, 7 победи, 1 равенство, 1 загуба, г.р. 15:6
Олимпик (Лион): 9 мача, 6 победи, 2 равенства, 1 загуба, г.р. 17:5

Най-много мачове в ШЛ през този сезон
Бордо: 9 мача – Фернандо, Вендел
Олимпик (Лион): 9 мача - Али Сисоко, Крис, Сидни Гову, Ким Шелстрьом, Юго Льорис, Жан Макун, Миралем Пянич

Любопитни факти
* Бордо, който игра единствения си полуфинал за КЕШ през 1985 г. и отпадна от Ювентус, ще излезе за своя мач № 50 в КЕШ/ШЛ.
* Преди да изгуби от Олимпик (Лион) Бордо бе спечелил предишните си 7 мача в Шампионската лига, включително последните 4 като домакин.
* За да се класира за полуфиналите, Бордо се нуждае от победа с поне два гола разлика в четвъртфиналния реванш. „Жирондинците” са постигали това само в един от последните си 13 мача в евротурнирите. За последно френските шампиони заличаваха дефицит от два гола в турнира за купата на УЕФА през 1996 г., когато на четвъртфинала загубиха с 0:2 като гост на Милан и след това спечелиха с 3:0 у дома.
* Олимпик (Лион) игра на четвъртфинал на ШЛ в три поредни години между 2004 и 2006 г., но не успя да се класира за полуфиналите.
* Единственото участие на Олимпик (Лион) на европейски полуфинал е от преди 46 години. Пред 1964 г. френският тим загуби с 0:1 от Спортинг (Лисабон) в Мадрид в третия мач между двата тима, след като първите две срещи на разменено гостуване бяха завършили наравно.
* Олимпик (Лион) спечели пет от последните си осем гостувания в Европа, като загуби две от тях.

Манчестър Юнайтед – Байерн
(в първата среща 1:2)
От 21:45 часа по Про.БГ
Манчестър, “Олд Трафорд”
Съдия: Никола Рицоли (Италия)

http://imagecache.soccerway.com/new/teams/150x150/662.gifМанчестър Юнайтед (вероятен състав): 1.Едвин ван дер Сар, 2.Гари Невил, 5.Рио Фърдинанд, 15.Неманя Видич, 3.Патрис Евра, 25.Антонио Валенсия, 24.Дарън Флетчър, 16.Майкъл Карик, 18.Пол Скоулс, 13.Парк Джи Сунг, 9.Димитър Бербатов
Контузени: Майкъл Оуен, Дани Уелбек, Уес Браун, Уейн Рууни, Андерсон
На картон от наказание: Уейн Рууни, Пол Скоулс, Неманя Видич

http://imagecache.soccerway.com/new/teams/150x150/961.gifБайерн (вероятен състав): 22.Ханс-Йорг Бут, 21.Филип Лам, 5.Даниел ван Буйтен, 6.Мартин Демикелис, 28.Холгер Бадщубер, 8.Хамит Алтънтоп, 17.Марк ван Бомел, 31.Бастиан Швайнщайгер, 7.Франк Рибери, 25.Томас Мюлер, 10.Ариен Робен

Манчестър Юнайтед – Байерн 0:0
Баланс: 8 мача, 1 победа за Манчестър Юнайтед, 4 равенства, 3 победи за Байерн, г.р. 8:10

Шампионска лига: Манчестър Юнайтед (6 пъти), Байерн (4 пъти)
КЕШ: Манчестър Юнайтед (11 пъти), Байерн (12 пъти)
Всички евротурнири: Манчестър Юнайтед (14 пъти), Байерн (20 пъти)

Байерн: 21 – Джоване Елбер

* Юнайтед има рекордните 162 мача в Шампионската лига и за 11 път играе на четвъртфинал, също рекорд.
* Манчестър Юнайтед загуби само един от последните си 26 домакински мача в Европа, като в 15 от този срещи не е допуснал гол.
* Юнайтед спечели последните си три домакински мача срещу германски съпервици, но няма победа над тим от Германия на „Олд Трафорд” в елиминационната фаза в последните трите случая. „Червените дяволи” загубиха с 0:1 от Борусия (Дортмунд) на полуфиналите през 1997 г., с 0:1 от Байерн на четвъртфинала през 2001 г., а на следващата година направи 2:2 с Байер (Леверкузен) на полуфиналите.
* Байерн спечели пет от последните си 9 гостувания в ШЛ през последните два сезона, като загуби три пъти.
* Единствената загуба на Байерн в осемте мача срещу Манчестър Юнайтед бе на финала на ШЛ през 1999 г. Баварците са допуснали само един гол в предишните си три гостувания на „Олд Трафорд”.
* Байерн загуби само две от шестте си гостувания в Англия за Шампионската лига, но тези поражения бяха в последните два случая – през сезон 2004/05 от Арсенал и Челси. Това бяха и последните загуби на клуба в последните 12 мача срещу антлийски съперници.