Челси допусна неприятна домакинска издънка срещу предпоследния в класирането във Висшата лига – Бърнли. Играчите на Жозе Моуриньо не успяха да победят слабака и направиха 1:1. Бранислав Иванов бе точен за лондончани, но късен гол на Мий донесе точката на Бърнли. Неманя Матич пък получи директен червен картон.

Двубоят започна отлично за Челси и още в 14-ата минута Иванович вкара топката в мрежата на Бърнли с удар отблизо.

„Сините” от Лондон владееха инициативата, но до почивката не успяха да си осигурят комфортна преднина.

В 70-ата минута Матич бе ритнат грубо от играч на Бърнли. Сръбският футболист потърси саморазправа и събори играча на гостите, за което получи директен червен картон.  В 81-ата минута Бен Мий засече топката с глава при центриране то корнер и донесе точката на своя тим.

Челси продължава да бъде лидер в класирането с 60 точки, следван от Манчестър Сити с 52 и мач по-малко. Бърнли пък изпревари Астън Вила и вече е на 18-о място с 22 точки.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА 26 КРЪГ
21.02.15
17:00 ч.
Астън Вила - Сток Сити 1:2
1:0 Скот Синклер (20), 1:1 Маме Диуф (45), 1:2 Виктор Моузес (90+3)
21.02.15
17:00 ч.
Челси - Бърнли 1:1
1:0 Бранислав Иванович (14), 1:1 Бен Мий (81)
21.02.15
17:00 ч.
Кристъл Палас - Арсенал 1:2
0:1 Санти Касорла (8-дузпа), 0:2 Оливие Жиру (45), 1:2 Глен Мъри (90)
21.02.15
17:00 ч.
Хъл Сити - КПР 2:1
1:0 Никица Йелавич (16), 1:1 Чарли Остин (39), 2:1 Маме Ндойе (89)
21.02.15
17:00 ч.
Съндърланд - Уест Бромич 0:0
21.02.15
17:00 ч.
Суонзи - Манчестър Юнайтед 2:1
0:1 Андер Ерера (28), 1:1 Сунг-Йонг Ки (30), 2:1 Бафатимби Гомис (73)
21.02.15
19:30 ч.
Манчестър Сити - Нюкасъл (Диема Екстра)
Баланс: 157 мача, 58 победи за Манчестър Сити, 35 равенства, 64 победи за Нюкасъл