Сао Пауло спечели Копа Судамерикана по скандален начин. Футболистите на съперника – Тигре, отказаха да излязат за второто полувреме. На почивката бразилският тим водеше с 2:0, но играчи на аржентинския тим влязоха в жесток скандал с фенове на Сао Пауло. От Тигре заявиха, че техни футболисти са нападнати от частната охрана на стадиона, като дори са използвали огнестрелно оръжие, за да ги сплашат. Треньорът Раул Горосито заяви: „Видяхме два револвера, какво повече да кажа.“

Преди това футболистите на двата отбора организираха масово сбиване на терена, което допълнително нажежи страстите. В добавеното време на първото полувреме съдията изгони по един от двата състава – Пауло Миранда и Диаз. На почивката домакините от Сао Пауло водеха с 2:0 след голове на Лукас Моура и Освалдо. Първата среща в Аржентина беше завършила при резултат 0:0.