Голямото дерби ан Белгия между Стандарт (Лиеж) и Андерлехт бе прекратено, след като фенове на гостите засипаха терена с факли и предизвикаха безредици. Това се случи в 32-ата минута на мача при резултат 2:0 за домакините.

Срещата бе спряна за минути още в началните минути, когато гол на Халилович от Стандарт бе отменен с помощта на ВАР. Тогава ултрасите на Андерлехт започнаха да хвърлят димки и факли, но страстите бяха успокоени.

Winbet - на един клик разстояние! (18+)

В 22-ата минута Разван Марин откри резултата от пряк свободен удар и запалянковците на Андерлехт повториха изпълнението си. Срещата бе спряна за 10-ина минути. Малко след подновяването домакините получиха право да изпълнят дузпа, а извършилият нарушението Кара Мбодж бе изгонен. Пол-Жозе Мпоку не сбърка от бялата точка - 2:0. Това вече съвсем вбеси ултрасите на Андерлехт и те започнаха да обсипват терена за трети път с всякаква пиротехника.

Реферът взе решение да сложи край на двубоя и прибра двата отбора в съблекалните.

От Андерлехт се извиниха за поведението на привържениците, но клубът ще понесе служебна загуба и солидна санкция.