Голямото дерби в гръцкото първенство между Панатинайкос и Олимпиакос беше прекратено осем минути преди края при резултат 0:1 за гостите от Пирея. Възпитаниците на Ернесто Валведере поведоха в 51-ата минута на срещата, когато се разписа полузащитникът Джамел Абдун.

Още на почивката феновете на стадион "Спирос Луис" в Атина започнаха жесток бой с полицията, която охраняваше двубоя, след което се наложи употреба на сълзотворен газ за успокояване на ситуацията. Три пожарни коли бяха повикани, за да загасят огньовете, запалени от феновете на ПАО на нразлични места на трибуните. Началото на второто полувреме беше отложено с 45 минути.

В 82-ата минута напрежението отново ескалира и реферът Анастасиос Какос прибра футболистите в съблекалнята.