Скандал доведе до прекратяване на срещата между Петролул и Стяуа от 12-ия кръг на първенството на Румъния. Гостите от Букурещ поведоха с 1:0 в 36-ата минута с попадение на Ерик Бикфалви, но в края на първото полувреме фен на домакините нахлу на терена и с метален бокс удари в главата Георге Галамаз от Стяуа, като счупи черепа му. Това ядоса неговите съотборници, които се нахвърлиха върху запалянкото и набързо го отупаха. Заради действията си Новак Мартинович и Разван Станка бяха изгонени с директни червени картони, като се наложи дори полицията да се намеси на терена.

След това съдията даде дълго добавено време на полувремето, в което Стяуа си спечели дузпа, която бе реализирана от Михай Костя за 0:2. Тогава вратарят на гостите Татарушану бе уцелен с ракета от трибуните и съдията прекрати мача, като най-вероятно стелистите ще спечелят двубоя служебно./БЛИЦ