Нападателят на националния ни отбор Ивелин Попов игра цял мач при загубата с 1:2 от Буджаспор в мач от 25-ия кръг на турската Сюперлиг. Българинът получи и жълт картон. Това бе първа загуба за Газиантепспор от 4 декември миналата година, когато тимът падна с 0:2 от Минасаспор. След това Попето и компания записаха серия от 9 победи и 7 равенства за първенство и Купа.

Рагъп Башдаа вкара за домакините от Буджаспор още в 10-ата минута, но само 60 секунди по-късно младата надежда на гостите Дженк Тосун успя да изравни. Малко преди края на първата част, играещият под наем от гранда Бешикташ - Али Кучик даде нова преднина за Буджа.

Газаинтепспор пропусна възможността да влезе в зоната, даваща право на участие в евротурнирите и остава на пета позиция с 43 точки. Буджаспор пък се измъкна от зоната на изпадащите с 21 точки. Лидер е Трабзонспор с 57, пред Фенербахче с 54, Бурсаспор с 50 и Кайзериспор с 43.

Фенербахче – Коняспор

Класиране след 25 кръг: 1.ТРАБЗОНСПОР 57 точки, 2.Фенербахче 54 (24 мача), 3.Бурсаспор 50, 4.Кайзериспор 43 (24 мача), 5.Газиантепспор 43 и други