Mаритимо постигна убедителна победа над Тондела с 3:0 като гост в мач от 25-ия кръг във второто ниво на португалския футбол.

Българският национал Преслав Боруков влезе на терена в 62-ата минута от резервната скамейка за Маритимо, като замени Еулер. Домакините завършиха срещата с 9 души, което улесни допълнително състава от остров Мадейра да се поздрави с успеха.

Тондела остана с човек по-малко на терена още в 18-ата минута, когато Сфефело Ситоле бе изгонен, а в 28-ата Маритимо стигна до първото си попадение чрез Родриго Боржеш.

В началните минути на втората част втори футболист на Тондела бе изгонен - Лукас Мезенга. Еривалдо Сантос удвои преднината на Маритимо в 70-ата минута, за да може Родриго Боржеш да оформи крайното 3:0 с второто си попадение в двубоя, което реализира в 84-ата минута.

Така Маритимо вече има 45 точки и се намира на 4-то място. Тимът на Боруков е на три точки от третото място, където в момента е Насионал. Тондела пък е седми с 36 точки в актива си.