Нападателят на Атлетик (Билбао) Иняки Уилямс трябваше да спре рекордната си серия от 251 поредни мача в Примера дивисон, а причината за това е контузия.

До вчерашната загуба с 0:1 като гост на Селта 28-годишният ганайски национал беше играл във всеки един двубой на баските от 20 април 2016 г. насам.

В началото на септември 2022 г. Уилямс изглежда щеше да приключи рекордната си серия на 236 срещи, след като получи контузия при победата с 4:0 над Кадис, но само шест дни по-късно беше на терена срещу Еспаньол (0:1).

В четвъртък (26 януари) Иняки Уилямс направи две асистенции за успеха с 3:1 над Валенсия на четвъртфиналите на Кралската купа, но през второто полувреме беше заменен.

Вчера ганаецът не само не попадна в стартовия състав на Атлетик (Билбао), но не беше и в групата за мача срещу Селта. От баския клуб уточниха, че става дума за контузия, но не станаха ясни повече подробности за естеството и сериозността на травмата.