Гол от дузпа на Хонас беше достатъчен на Валенсия за победата с 1:0 над Лил в мач от Група “F” на Шампионската лига. Въпреки успеха испанският тим завърши втори в класирането след Байерн.

Хонас се разписа от 11-метров наказателен удар 9 минути преди почивката. “Прилепите” завършиха с равни точки с Байерн, но баварците имат по-добър баланс в преките сблъсъци.

Срещу “кучетата” испанският тим беше без новия си треньор Ернесто Валдерде, който официално ще застъпи на мястото на уволнения Маурисио Пелегрино от четвъртък.

0:1 Хонас (36-дузпа)

Лил: 16.Стив Елана, 18.Франк Бериа, 25.Марко Баша, 22.Орелиан Шеджу, 3.Лукас Диние, 5.Идриса Гай, 24.Рио Мавуба (56-10.Марвен Мартен), 4.Флоран Балмон (70-7.Дмитри Пайе), 8.Саломон Калу, 19.Джани Бруно (78-26.Нолан Рукс), 20.Рони Роделен

Валенсия: 13.Висенте Гуаита, 20.Рикардо Коща, 4.Адил Рами,  18.Виктор Руис (83-15.Джонатан Виера), 3.Али Сисоко, 8.Софиан Фегули (61-11.Пабло Пиати), 24.Тино Коста,  7.Хонас, 6.Давид Албелда (74-5.Фернандо Гаго), 17.Андрес Гуардадо, 16.Нелсон Валдес