Валенсия записа убедителна победа с 5:1 над Селта като гост в мач от 11 кръг на Примера дивисион. По два гола за „прилепите“ вкараха испанският национал Пако Алкасер и Дани Парехо.

Комбинацията между двамата позволи на Алкасер да открие резултата в 13-ата минута, но само 11 по-късно Аугусто Фернандес изравни за домакините. Парехо върна аванса на гостите точно преди почивката.

Алкасер вкара втория си гол в самото начало на второто полувреме, а Дани Парехо се разписа в 64-ата. 11 минути преди края Шкадран Мустафи реализира петия гол за Валенсия в мача.

С този успех „прилепите“ излязоха на шесто място в класирането с 18 точки, като изостават само на три от Селта. Тимът от Виго е трети с 21 точки, на три зад Реал (Мадрид) и Барселона.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 12 КРЪГ
06.11.15
21:30 ч.
Лас Палмас – Реал Сосиедад 2:0
1:0 Джонатан Виера (28), 2:0 Серхио Араухо (51)
07.11.15
17:00 ч.
Селта – Валенсия 1:5
0:1 Пако Алкасер (13), 1:1 Аугусто Фернандес (24), 1:2 Дани Парехо (45), 1:3 Пако Алкасер (46), 1:4 Дани Парехо (64), 1:5 Шкодран Мустафи (79)
07.11.15
19:15 ч.
Леванте – Депортиво (Ла Коруня)
Баланс: 14 мача, 4 победи за Леванте, 2 равенства, 8 победи за Депортиво (Ла Коруня)
Атлетик (Билбао) – Еспаньол
Баланс: 160 мача, 68 победи за Атлетик (Билбао), 30 равенства, 62 победи за Еспаньол
08.11.15
17:00 ч.
Барселона – Виляреал (Sport +)
Баланс: 30 мача, 16 победи за Барселона, 6 равенства, 8 победи за Виляреал
08.11.15
19:15 ч.
Атлетико (Мадрид) – Спортинг (Хихон) (Sport +)
Баланс: 80 мача, 40 победи за Атлетико (Мадрид), 21 равенства, 19 победи за Спортинг (Хихон)