Шампионът на Испания Атлетико (Мадрид) претърпя сериозно поражение в мач от 7 кръг на Примера дивисион. Столичният тим отстъпи с 1:3 при гостуването си на Валенсия, който се представя много силно от началото на сезона.

Срещата не започна никак добре за „дюшекчиите“. Още в 6-ата минута Миранда си вкара автогол в опит да изчисти топката след центриране към вратарското поле. Още в следващата минута домакините удвоиха аванса си, след като Андре Гомес беше точен след асистенция на Пако Алкасер.

В 13-ата минута преднината на Валенсия стана класическа. Николас Отаменди с глава прати топката във вратата на Атлетико след центриране на Пабло Пиати от корнер. Марио Манджукич върна едно попадение за „дюшекчиите“ в 29-ата минута. Хърватинът беше точен при добавката на удар на Тиаго, париран от Диего Алвес.

В последната минута Андре Гомес игра с ръка в наказателното поле на Валенсия, но вратарят на „прилепите“ Диего Алвес спаси изпълнената от Гийерме Сикейра дузпа. В добавеното време на мача гостите останаха с човек по-малко, след като Алесио Черчи получи втори жълт картон.

С този успех Валенсия, който няма загуба от началото на сезона, се върна временно начело на класирането на Примера дивисион със 17 точки, една повече и мач повече от Барселона. Атлетико, записал първото си поражение за сезона в Испания, е трети с 14 точки.

Валенсия – Атлетико (Мадрид) 3:1
1:0 Миранда (6-автогол), 2:0 Андре Гомес (7), 3:0 Николас Отаменди (13), 3:1 Марио Манджукич (29)

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 7 КРЪГ
03.10.14
22:00 ч.
Хетафе – Кордоба 1:1
0:1 Патрик Екенг (78), 1:1 Папа Бабакар Диавара (88)
Севиля – Депортиво (Ла Коруня)
Баланс: 74 мача, 25 победи за Севиля, 17 равенства, 32 победи за Депортиво (Ла Коруня)
Еспаньол – Реал Сосиедад (F + HD)
Баланс: 128 мача, 44 победи за Еспаньол, 34 равенства, 50 победи за Реал Сосиедад
05.10.14
22:00 ч.
Реал (Мадрид) – Атлетик (Билбао) (F + / HD)
Баланс: 166 мача, 84 победи за Реал (Мадрид), 32 равенства, 50 победи за Атлетик (Билбао)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.