Новакът във френската Лига 1 победи Ница с 3:0 като гост в мач от 4 кръг, но двубоят бе прекъснат за 20 минути през второто полувреме, когато феновете започнаха да хвърлят бомбички по терена.

Съдията Лоран Дюамел поднови мача чак когато замесените в случката запалянковци бяха изведени от стадиона.

Успехът качи Монпелие на трето място в класирането, на две точки от лидера Олимпик (Лион), който победи с 3:1 Нанси, и на една зад шампиона Бордо. Утре "жирондинците" гостуват на Олимпик (Марсилия).

Ница завърши мача с 10 души, след като нигерийският централен защитник Ониекачи Апам получи втори жълт картон заради закъсняла намеса, довела до груб фаул срещу Лилиан Компан 9 минути преди края.

Друг новак - Ланс, вече е шести със 7 точки, след като направи домакинско 2:2 срещу Рен. И двата тима завършиха с по 10 души, след като Марко Рамос от домакините и Юн М`Вила от гостите бяха изгонени./БЛИЦ

Утре: ПСЖ - Лил, Тулуза - Валансиен, Олимпик (Марсилия) - Бордо

КЛАСИРАНЕ: 1.ОЛИМПИК (ЛИОН) 10, 2.Бордо 9, 3.Монпелие 8, 4.ПСЖ 7, 5.Олимпик (Марсилия) 7 и др.