Пропадането на Хетафе в Примера дивисион продължава. Мадридският тим записа осми пореден мач за първенство без победа, след като в мач от 23 кръг загуби с 0:2 гостуването си на борещия се за оцеляване Осасуна. За тима от Памплона това беше първа победа след едно равенство и две последователни поражения.

Ориол Риера даде аванс на домакините в 7-ата минута след грешка на защитата. Той центрира, а топката излъга вратаря Моя и бранителите, за да се озове в мрежата. Това е девети гол за Риера от началото на сезона. Две минути преди края домакините подпечатаха победата си. Емилиано Арментерос и Роберто Торес се озоваха сами срещу вратаря Моя при контраатака. Аржентинецът подаде на Торес и 24-годишният испански халф прати топката във вратата на гостите.

С този успех Осасуна събра 25 точки и не само настигна Хетафе в класирането, но и се отдалечи на пет точки от зоната на изпадащите. Поражението пък увеличи напрежението върху треньора на мадридския тим Луис Гарсия Пласа.

Осасуна - Хетафе 2:0
1:0 Ориол Риера (7), 2:0 Роберто Торес (88)

Валенсия - Бетис 5:0
1:0 Жереми Матийо (41), 2:0 Пабло Алкасер (44), 3:0 Софиан Фегули (62), 4:0 Пабло Алкасер (69), 5:0 Едуардо Варгас (79)
08.02.14
19:00 ч.
Райо Валекано - Малага 4:1
1:0 Яго Фалке (26), 2:0 Анаиц Сабала (28), 3:0 Хоакин Ларивей (45-дузпа), 4:0 Яго Фалке (63), 4:1 Александър Яковенко (71)
08.02.14
21:00 ч.
Реал (Мадрид) - Виляреал 4:2
1:0 Гарет Бейл (7), 2:0 Карим Бензема (25), 2:1 Марио Гаспар (43), 3:1 Хесе Родригес (64), 4:1 Джовани дос Сантос (69), 4:2 Карим Бензема (76)