Феновете на Севиля изразиха протеста си срещу късния начален час на мача с Леванте от 35 кръг на Примера дивисион и засипаха терена с топки за тенис на корт в началото на срещата. След като игрището беше разчистено, двата тима завършиха 1:1.

Секунди след началото на двубоя привържениците на домакините засипаха терена с топки за тенис. Срещата беше прекъсната до почистването на игрището, а през това време феновете на Севиля опънаха плакат: “Прекратете мача, Моуриньо говори”. Те намекнаха, че по това време тече пресконференцията на Специалния на “Камп Ноу”. Протестът беше, че срещата започна в 23:30 часа българско време заради Ел Класико между Барселона и Реал (Мадрид), което стартира два часа и половина по-рано.

Протестът на андалусийските ултраси беше взаимстван от Швейцария. Преди две години феновете на Базел на два пъти обстрелваха терена с топки за тенис по време на мача с Люцерн, след като началният час на срещата беше изтеглен за рано през деня, за да не съвпадне с времето на провеждане на финала от тенис турнира в града между местната звезда Роджър Федерер и Новак Джокович.

След подновяването на играта Алваро Негредо даде аванс на Севиля в 21-ата минута, а Аруна Коне изравни за Леванте седем минути по-късно. Домакините имаха шанс за победа в края на мача, но Негредо пропусна дузпа. Леванте остана на пето място с 49 точки, на две зад Малага, който в понеделник гостува на Осасуна. Севиля остана на шеста позиция с 46 точки. Четвъртото място в Испания дава право на участие в квалификациите за Шампионската лига.