Българският нападател Валери Божинов тръгна със загуба в новия си отбор – Виченца. Тимът падна като гост с 1:3 от Чезена в среща от 23-тия кръг на италианската Серия “В”. Положението на новия отбор на Валери никак не е добро. Тимът е на 20-то място, в зоната на изпадащите, от общо 22 тима. След днешното поражение Виченца вече е на 5 точки от спасителната зона. Припомняме, че българинът беше привлечен от Верона с цел да помогне за спасението на Виченца.

Треньорът Роберто Бреда заложи на Валери в стартовия състав и го държа на терена през всичките 90 минути. Съотборниците му поведоха с 1:0 още в 18-ата минута и всичко изглеждаше прекрасно за дебюта на Божинов. Още до края на първото полувреме обаче домакините от Чезена обърнаха резултата до 2:1 в своя полза. Попаденията реализираха Граноче и Тонучи. В 75-ата минута Суки оформи крайното 3:1 за домакините./БЛИЦ