Лионел Меси и Интер Маями загубиха последния си мач от редовния сезон на МЛС, след като отстъпиха с 0:1 като гост на Шарлът.

Звездите на „чаплите“ Меси и Серхио Бускетс играха цял мач, а Жорди Алба влезе в игра след почивката.

Кервин Варгас реализира единствения гол в мача в 13-ата минута, а бившият вратар на Лудогорец Кристиян Кахлина направи редица ключови спасявания, включително три в добавеното време на двубоя.

Загубата остави Интер Маями на предпоследното 14-о място на Източната Конференция на МЛС с 34 точки. Успехът пък позволи на Шарлът да заеме девето място в същата конференция с 43 точки и ще участва в бараж за участие в плейофите, където ще играе срещу Ню Йорк Ред Булс.

"Чаплите" пък ще заминат на турне в Китай, където предстои да проведат две контролни срещи. На 5 ноември е двубоят с Кингдао Хайну, а на следващия ден ще се изиграе проверката срещу Ченгду Ронгченг.