ЦСКА (Москва) записа изненадващо поражение почти на старта на новия сезон в руската Висша лига. "Армейците" паднаха от Локомотив с 1:3 в столично дерби от 2-ия кръг. На собствения си стадион “армейците” изиграха много слаб мач и заслужено загубиха. В същото време “железничарите” се възползваха от открилите се възможности и постигнаха втори успех, с който оглавиха класирането с пълен актив от 6 точки.

Българският национал Георги Миланов влезе като резерва за ЦСКА на мястото на Георгий Шенников в 81-ата минута.

За "железничарите" се разписаха Джеферсон Фарфан (23), Ари (66) и Дмитри Тарасов (74). Почетното попадение за ЦСКА заби бразилецът Витиньо в 42-ата минута.

В същото време Анжи (Махачкала) победи Амкар (Перм) с 1:0. Единственото попадение заби Сергей Бризгалов в 23-ата минута. Нашият национал Петър Занев игра цял мач за гостите.