Основният преследвач на Ювентус в битката за титлата Рома се издъни у дома и завърши 0:0 с последния във временното класиране Парма в мач от 23-ия кръг на италианската Серия „А”.

Новото попълнение на "вълците” Сейду Думбия започна като титуляр и остана на игрището до 85-ата, но разочарова с изявите си. Жервиньо и Адем Ляич имаха шансове да се разпишат в средата на първата част, но ударите им бяха блокирани от футболисти на Парма. Преди почивката реферът Джакомели можеше да отсъди по една дузпа и за двата тима, но си замълча и при двете ситуации. Първо Костас Манолас избута с ръце играч на Парма, а след това останаха съмнения за нарушение срещу малиеца Сейду Кейта от Рома.

През втората част домакините продължаваха да нямат идея как да отбележат гол. Вратарят на гостите Антонио Миранте спаси опасен удари на Жервиньо. В 83-ата минута ветеранът Ашли Коул уцели греда с глава от малък ъгъл, а минута преди края отново английският ляв бек шутира неточно.

След равенството Рома остава на второ място с 47 точки, а Парма е на дъното с 10 точки.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ „А“, 23 КРЪГ
14.02.15
19:00 ч.
Сасуоло - Фиорентина 1:3
0:1 Мохамед Салах (30), 0:2 Бабакар (32), 0:3 Бабакар (62), 1:3 Доменико Берарди (67)
14.02.15
21:45 ч.
Палермо - Наполи 3:1
1:0 Ашраф Лазаар (14), 2:0 Франко Васкес (36), 3:0 Лука Ригони (65), 3:1 Маноло Габиадини (82)
15.02.15
13:30 ч.
Милан - Емполи 1:1
1:0 Матиа Дестро (40), 1:1 Масимо Макароне (68)
15.02.15
16:00 ч.
Рома - Парма 0:0

15.02.15
16:00 ч.
Аталанта - Интер 1:4
0:1 Джердан Шакири (2-дузпа), 1:1 Максимилиано Моралес (27), 1:2 Фреди Гуарин (37), 1:3 Фреди Гуарин (62), 1:4 Родриго Паласио (72)
15.02.15
16:00 ч.
Дженоа - Верона 5:2
1:0 Алесандро Агостини (10-авт), 2:0 Мбайе Нианг (12), 2:1 Лука Тони (20), 3:1 Мбайе Нианг (30), 3:2 Лука Тони (57), 4:2 Андреа Бертолачи (65), 5:2 Диего Пероти (86)