Имащият проблеми с контузени играчи Аякс допусна първа домакинска загуба за сезона в Ередивизи, след като отстъпи с 0:2 на Утрехт в мач от 20 кръг.

Френският нападател Едуард Дуплан вкара и двата гола за гостите, които се откъснаха от зоната на изпадащите. Това бе втора поредна загуба за Аякс и четвърта последователа от същия съперник в рамките на последните два сезона.

Утрехт откри резултата в 40-ата минута, когато вратарят Кенет Вермеер не успя да пресече центриране на Александер Гернд и Дуплан вкара топката във вратата.

През второто полувреме Аякс не успя да подобри играта си и не съумя да стигне до гол във вратата на гостите. Вместо това в 78-ата минута Дуплан се разписа за втори път, този път с диагонален удар след пас на Франк Демуж.