Майорка допусна първа домакинска загуба от началото на сезона, след като в мач от 7 кръг отстъпи с 0:1 на Еспаньол.

Тимът на Михаел Лаудруп, който в предишния кръг направи 1:1 като гост на Барселона, не успя да измъкне поне точка от другия тим от каталунската столица.

Еспаньол вкара единствения гол в мача в 31-ата минута, когато Луис Гарсия бе точен от дузпа. Пет минути по-късно гостите останаха с човек по-малко, след като Пабло Даниел Освалдо получи червен картон./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 7 КРЪГ
От 16 октомври (събота)
1:0 Шимао (38), 2:0 Диего Коща (73)

0:1 Пабло Ернандес (38), 1:1 Андрес Иниеста (48), 2:1 Карлес Пуйол (63)

0:1 Игуаин (30), 0:2 Роналдо (45), 0:3 Роналдо (50-д), 1:3 Статсграад (55), 1:4 Игуаин (65)

От 17 октомври (неделя)
Расинг (Сантандер) – Алмерия 1:0
1:0 Педро Мунитис (32)

Депортиво (Ла Коруня) – Осасуна 0:0

Леванте – Реал Сосиедад 2:1
1:0 Асиер дел Орно (59), 2:0 Фелипе Кайседо (65), 2:1 Джефри Сарпонг (80)

0:1 Луис Гарсия (31-дузпа)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 17 октомври (неделя)
20:00 часа Атлетик (Билбао) – Сарагоса (ТВ +)
Баланс: 110 мача, 50 победи за Атлетик (Билбао), 30 равенства, 30 победи за Сарагоса

22:00 часа Спортинг (Хихон) – Севиля (ТВ +)
Баланс: 68 мача, 25 победи за Спортинг (Хихон), 10 равенства, 33 победи за Севиля