Българският национал Мартин Петров извоюва първата си купа с екипа на Болтън, след като тимът му се наложи с 4:3 след дузпи на ФК Торонто и триумфира с Карлсберг Къп. Редовното време на мача завърши 1:1.

Петров игра до 76-ата минута, когато бе заменен от Роби Блейк. Българинът обаче се отчете с асистенция за попадението на тима си в редовното време. Болтън откри резултата в 28-ата минута, когато Мат Тейлър засече центриране на българското крило. Точно преди почивката ФК Торонто изравни с попадение на Майкон Корея с глава.

bolton.jpgВ герой за успеха на Болтън се превърна вратаря Юси Яскелайнен, който спаси две дузпи. При 11-метровите удари Стюърт Холдън, Роби Блейк, Шон Дейвис и Гари Кейхил вкараха и четирите дузпи за английския тим. За първи път от 20 месеци Джоуи О`Брайън започна като титуляр за Уондърърс, след като лекува контузия. Той бе заменен на почивката от Дейвис.

СЪСТАВЪТ НА БОЛТЪН В МАЧА: Яскелайнен, Рикетс (46-Стейнсон), Кейхил, Найт (60-А. О`Брайън), Робинсън (46-Самюъл), Петров (76-Блейк), Дж. О`Брайън (46-Ш. Дейвис), Муамба (60-Гарднър, 90-Уорд), Марк Дейвис (60-Коен), Тейлър (60-Холдън), К. Дейвис (60-Елмандер)