Българският треньор на Амкар Димитър Димитров-Херо записа първата си победа в руската Висша лига, след като в мач от 5-ия крът тимът от Перм се наложи с 1:0 над Кубан.

Единственото попадение в мача бе реализирано от Иван Черенчиков в 16-ата минута. Това е първият гол реализиран от Амкар от началото на сезона, след като в досегашните 4 кръга тимът имаше 3 равенства и 1 загуба с голова разлига 0:1.

И тримата българи в състава на пермчани Захари Сираков, Георги Пеев и Мартин Кушев започнаха като титуляри. Сираков и Пеев играха цял мач, а Кушев бе заменен в 90-ата минута от Сикимич.

Привлеченият през зимата от Левски Жеан Карлос също бе в стартовия състав на Херно, но бе заменен в 46-ата минута от Старков. С постигнатия успех Амкар събра 6 точки и вече е на 11-о място в класирането, докато Кубан е 14-и с 4 точки.

Предстоящи
Днес: Локомотив (Москва) – Зенит, Химки – ЦСКА (Москва), Рубин – Динамо (Москва)

КЛАСИРАНЕ: 1.КРИЛЯ СОВЕТОВ 10, 2.Динамо (Москва) 9, 3.Зенит 8, 4.Рубин 8, 5.ФК Москва 8 и др.