Съперникът на ЦСКА в турнира Лига Европа Рома записа първата си победа през новия сезон в Серия “А”, след като постигна обрат за 2:1 при гостуването си на Сиена. Това бе победен дебют за новия треньор на “вълците” Клаудио Раниери.

Домакините откриха резултата в 26-ата минута чрез Масимо Макароне. В 72-ата Филип Мексес изравни, а 6 минути по-късно Сиена остана с човек по-малко заради втори жълт картон за румънеца Кодря.

Рома стигна до победата в самия край на мача, когато в 89-ата минута от фаул се разписа норвежкия национал Джон Арне Рийзе.

Валери Божинов игра 10 минути за Парма при загубата с 0:2 като гост на Интер. Българинът се появи в игра в 80-ата минута на мястото на Палоски. Успехът на шампионите дойде с попадения на новите попълнения Самуел Ето`о и Диего Милито съответно в 71-ата и 88-ата минута.

Сампдория отново се изравни по точки с Ювентус на върха на класирането, след като записа трета поредна победа от началото на сезона. “Блучеркиати” се наложиха с 1:0 при гостуването си на Аталанта с гол на Даниеле Манини./БЛИЦ

Сиена – Рома 1:2
1:0 Макароне (26), 1:1 Мексес (72), 1:2 Рийзе (89)

Удинезе – Катания 4:2
0:1 Моримото (11), 1:1 Флоро Флорес (29), 1:2 Маскара (34-дузпа), 2:2 Ди Натале (55), 3:2 Ди Натале (69-дузпа), 4:2 Ди Натале (79)

Палермо – Бари 1:1
0:1 Алегрети (2), 1:1 Будан (90)