Сибир записа първата си победа в руската Премиер лига, след като в мач от 8 кръг се наложи с 2:0 над Ростов като домакин. С този успех тимът от Новосибирск напусна последното място в класирането, докато полският вратар на отбора Войцех Ковалевски изиграя своя мач № 100 в руското първенство.

Успехът на Сибир дойде с попадения в последния половин час на мача. Първо Медведев откри резултата в 58-ата минута, а след това Нагибин удвои три минути преди края на срещата. С този успех домакините събраха четири точки и вече са на 15-о място в класирато с 4 точки. Ростов е седми с 10 точки./БЛИЦ

ПРЕДСТОЯЩИ
На 2 май (неделя): ЦСКА (Москва) – Том, Сатурн – Зенит, Алания – Рубин, Амкар – Спартак (Москва)

КЛАСИРАНЕ: 1.СПАРТАК (НАЛЧИК) 18, 2.Зенит 15, 3.ЦСКА (Москва) 14, 4.Рубин 13, 5.Локомотив (Москва) 11 и др.